Prior > O nás
OD Prior Banská Bystrica

OD Prior Banská Bystrica

Obchodný dom bol postavený v rokoch 1961 – 1964. Pre verejnosť bol otvorený 14. novembra 1964 ako Obchodný dom Hron Banská Bystrica, začlenený do podniku TEXTIL-Žilina. Neskôr sa stal súčasťou siete obchodných domov PRIOR. Spoločnosť PRIOR, a.s., Banská Bystrica vznikla v roku 1995 a je 100% súkromnou spoločnosťou.

V roku 2009 prešiel komplexnou rekonštrukciou priestorov a v súčasnosti ponúka moderné obchodné, skladové a kancelárske priestory, ako aj priestory pre najrôznejšie služby zákazníkom. Jej vlastníkmi sú Obchodný dom Prior Poprad a.s. a spoločnosť Tatramat.

Obchodný dom je umiestnený v centre mesta Banská Bystrica, na križovatke ciest a pešej zóny s veľkou hustotou pohybu obyvateľov mesta. V jeho blízkosti sa nachádzajú úrady mesta, súdy, školy, železničná a autobusová stanica. Na 3 poschodiach ponúka celkovú obchodnú plochu pre prenájom v rozsahu cca 3300 m2. Obchodný dom zatraktívňuje aj vlastná tržnica s predajom ovocia a zeleniny od jari do zimy.

Možnosti parkovania

Vzhľadom k tomu, že obchodný dom je situovaný v centre mesta, nemá vlastné parkovisko. K dispozícii sú parkoviská pri Mestskom úrade a VUB banke, vzdialené cca 3 min. od OD.

Našimi hlavnými výhodami sú:

  • výhodná poloha v centre mesta s vysokou frekvenciou pohybu obyvateľstva, s veľkým počtom úradov, škôl a rôznych inštitúcií
  • blízkosť autobusovej a vlakovej stanice, zastáviek MHD na najväčšie mestské sídliská
  • tradícia – obchodný dom slúži obyvateľom Banskej Bystrice viac ako 45 rokov, ako obchodný dom s ponukou celej šírky sortimentu
  • vlastná tržnica pred OD s predajom ovocia a zeleniny
  • od októbra 2009 zrekonštruované moderné priestory